Wycieraczki samochodowe podłogowe na lato - Prime EVA

Wycieraczki samochodowe podłogowe na lato

Kierowcy są przyzwyczajeni do zmiany opon na zimowe i letnie w zależności od pory roku i klimatu. Ale czy wiesz, że chodniczki samochodowe również wymagają wymiany w zależności od pory roku? W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto to robić.

  1. Najpopularniejsze gumowe dywaniki samochodowe mogą być niebezpieczne podczas upałów, powodując przegrzanie i nieprzyjemny zapach. Guma ma tendencję do nagrzewania się w wysokich temperaturach, zwłaszcza w bezpośrednim świetle słonecznym. Ekspozycja na słońce znacznie podnosi temperaturę wewnątrz samochodu, a gumowe dywaniki mogą nawet stać się gorące w dotyku.
  2. Emisja substancji toksycznych: Guma może uwalniać toksyczne substancje chemiczne, takie jak benzen i formaldehyd po podgrzaniu. Wdychanie tych substancji może być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, szczególnie jeśli samochód jest pozostawiony w zamkniętym wnętrzu przez dłuższy czas.
  3. Gumowe dywaniki mogą stać się bardziej miękkie i giętkie w wysokich temperaturach, co może spowodować ich wypaczenie. Może to powodować problemy z zabezpieczeniem dywaników i powodować ich ślizganie się pod stopami kierowcy lub pasażerów.

Ponadto, podobnie jak konwencjonalne opony samochodowe, z biegiem lat gumowe dywaniki zaczną pękać pod wpływem temperatury i umożliwią przenikanie wilgoci do wykończenia wnętrza.

Aby uniknąć tej uciążliwości w gorącym sezonie, zalecamy zabranie zestawu mat EVA na lato:

  1. EVA jest materiałem przyjaznym dla środowiska
  2. nie ma nieprzyjemnego zapachu
  3. jest w stanie wytrzymać temperatury do 50 stopni Celsjusza
  4. jasna paleta kolorów dywaników samochodowych wprowadzi prawdziwie letni, wakacyjny nastrój.
  5. kurz i piasek na dywanikach EVA nie są tak widoczne jak na dywanikach gumowych.
Powrót do blogu